Slušajte uživo

Trenutno slušate

Regionalni program

Naredna emisija

Ratni zločini

Suđenja za ratne zločine na prostoru bivše Jugoslavije. Nedjeljom od 18.30 do 19.00 i od 22.30 do 23.00 sata na radiju i na našoj internet stranici.

Dalje

Dosije

Knjiga urednika RSE Dragana Štavljanina



Bosna i Hercegovina

Prvi slučaj novog gripa i u BiH

29.06.2009

Prvi slučaj zaraze novim virusom H1N1 u Bosni i Hercegovini zabilježen je u Banjaluci kod jedne dvadesetčetvorogodišnje djevojke koja se iz Južne Amerike vratila 26. juna.

To je na vanrednoj konferenciji za medije potvrdio Ministar zdravlja i socijalne zaštite RS Ranko Škrbić koji je rekao da je prisustvo virusa utvrđeno brzim testom.

Škrbić je naveo da je djevojka 28. juna počela da osjeća prve simptome gripa, te da će test biti poslat na dodatnu analizu na Institut za imunologiju i virusologiju Torlak kako bi se i potvrdilo stvarno prisustvo virusa H1N1.

Djevojka se trenutno nalazi na kućnom liječenju, a porodica nema slične simptome.

Prema najnovijim podacima Svjetske zdravstvene organizacije (SZO), 70.893 osoba inficirana je virusom H1N1 u svijetu, dok je 311 do sada umrlo.

SZO je početkom mjeseca proglasila pandemiju virusa H1N1.
Ovaj forum je zaključen
     
Komentari
Nema komentara u ovom forumu. Budite prvi i dodajte komentar.
     
Veličina slova - +

TV Liberty

Opasne veze

Nakon hapšenja Ejupa Ganića, u državi je zavladala medijske histerija, sve podijeljeno na dvije-tri istine.. Autor: Dženana Halimović

Više multimedijalnih sadržaja

TV Liberty

Čile na Balkanu

Balkan spada u seizmički aktivnu zonu. Stručnjaci kažu da bi se tu mogao dogoditi jači zemljotres, ali ne u skorije vrijeme. Autor: Ivan Katavić

Produkti i usluge

PodkastRSSMobile