Paraolimpijada: Bh. tim u sjedećoj odbojci osvojio zlato pobjedom nad Iranom

molimo pričekajte

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00
Direktan link

Na XIV Paraolimpijskim igrama u Londonu reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci osvojila je zlato, pobijedivši reprezentaciju Irana sa 3:1.

Ovo je za bh. tim drugo olimpijsko zlato. Dva puta su bili svjetski prvaci, a šest puta evropski.

Iako su u prvom dijelu prvog seta bh. reprezentativci odlično igrali, ipak su prvi set dobili Iranci rezultatom 25:19.

U drugom setu BiH je povela sa 2:0, ali su Iranci ponovo preuzeli inicijativu. Do kraja ovog seta smjenjivala su se vodstva reprezentacija. Ipak, nakon herojske borbe, izabranici Mirze Hrustemovića drugi set su riješili u svoju korist rezultatom 25:21 i izjednačili na 1:1 u setovima.

U trećem setu bh. reprezentativci pokazali su još jednom zašto su trenutno najbolji na svijetu. Iako su Iranci vodili u nekoliko navrata, bh. odbojkaši uspjeli su i u ovom setu pobijediti rezultatom 25:22 i povesti sa 2:1 u setovima.

Četvrti i odlučujući set, reprezentacija BiH dobila je u svoju korist rezultatom 25:19 i time osvojila drugu zlatnu medalju na Paraolimpijskim igrama.