Dostupni linkovi

logo-print

SP: Čile savladao Australiju, a Holandija Španiju

Fudbalska reprezentacija Čile pobjedila je u petak uveče u Kujabi selekciju Australije sa 3:1, u utakmici prvog kola Grupe B na Svjetskom prvenstvu u Brazilu.

Strijelci za Čile bili su Aleksis Sančes u 12, Horhe Valdivija u 14. i Žan Besežur u 92. minutu, dok je jedini pogodak za Australiju postigao Tim Kejhil u 35.

U drugom susretu u grupi, Holandija je ranije ubjedljivo savladala selekciju Španije sa 5:1.

Čile je bio bolji na početku i rano došao do prednosti golovima Sančesa i Valdivije.

Australija je izjednačila kada je Tim Kejhil, poslije centaršuta Ivana Franjića, nadskočio Garija Medela i udarcem glavom sa pet metara savladao Klaudija Brava.

Kejhil je već u sljedećem napadu imao dobru priliku da izjednači,
ali je Bravo odbranio njegov šut.

Obje ekipe su u drugom poluvremenu u nekoliko navrata mogle do novih pogodaka, ali su golmani dobro branili, međutim, Čile je u nadoknadi vremena uspio da da gol i dođe do pobjede.

Čile će u sljedećem kolu u srijedu igrati protiv Španije, dok će se Australija sastati sa Holandijom.