Dostupni linkovi

Fudbalska reprezentacija BiH pobijedila Meksiko

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je noćas Meksiko sa 1:0 u prijateljskoj utakmici u Čikagu.

Jedini gol za Bosnu postigao je Izet Hajrović u 41. minutu. Prethodno je pogriješio jedan igrač meksičkog tima, lopta je došla do Senada Salihovića na lijevoj strani, a on je dodao do Hajrovića koji je lijevom nogom sa osam metara pogodio mrežu golmana Alfreda Talavere.

Prije gola Bosna je imala tri šanse preko Edina Džeke, prvi put odbranio je golman, a druga dva šuta otišla su preko gola.

Golman Bosne Asmir Begović je ozbiljnije intervencije imao u završnici utakmice, odbranio je udarac glavom Fransiska Rodrigesa u 86. minutu i Migela Ponse u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Utakmicu na stadionu Soldžer fild gledalo je 60.707 navijača.

To je bila druga utakmica Bosne u sklopu priprema, a prije četiri dana pobijedila je Obalu Slonovače sa 2:1.

Na Svjetskom prvenstvu u Brazilu, od 12. juna do 13. jula, reprezentacija Bosne i Hercegovine će igrati u Grupi F sa Argentinom, Iranom i Nigerijom. Prvu utakmicu na turniru izabranici Safeta Sušića igraće 15. juna u Rio de Žaneiru protiv Argentine.

Meksiko će igrati u Grupi A sa domaćinom Brazilom, Hrvatskom i Kamerunom. Prvu utakmicu Meksiko će igrati 13. juna u Natalu protiv Kameruna.