Dostupni linkovi

Srebro za Amelu Terzić na EP u krosu

Atletičarka iz Srbije Amela Terzić osvojila je u nedelju srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u krosu na beogradskom Ušću, u konkurenciji mlađih seniorki.
Terzićeva je stazu dugačku 6.000 metara pretrčala u vremenu od 19 minuta i 46 sekundi. Zlatnu medalju osvojila je Holanđanka Sifan Hasan (19:40), dok je bronza pripala Britanki Šarlot Perđu (19:49). Terzić je nastavila niz uspeha na EP u krosu, pošto je prošle godine u Budimpešti osvojila zlato u konkurenciji juniorki.
Britanska atletičarka Emilija Gorecka osvojila je danas zlatnu medalju na prvenstvu Evrope u krosu u konkurenciji juniorki. Srebro je pripalo Poljakinji Sofiji Enaui u vremenu 13:16 minuta, dok je broznu osvojila Slovenka Maruša Mišmaš - 13:27.