Dostupni linkovi

Pobjeda dvojca iz Manchestera, tri gola Edina Džeke

Nogometaši Manchester Uniteda i Manchester Cityja ubilježili su pobjede u 20. kolu engleske Premier lige.

Prvak City je u gostima pobijedio Norwich sa 4:3, a ključnu ulogu u 12. trijumfu imao je Edin Džeko koji je postigao tri gola.

Bosanskohercegovački reprezentativac je golovima u 2. i 5. minuti donio ubjedljivu prednost svojoj ekipi. Domaći tim smanjio je na 1:2 u 14. minuti golom Pilkingtona, a novu prednost od dva gola Cityju je donio Aguero u 50. minuti. Trinaest minuta kasnije Martin je pogodio za 2:3, ali je City preko Džeke u 67. minuti ponovo povisio prednost. Bosanskohercegovački reprezentativac pogodio je stativu, lopta se odbila od golmana Bunna i završila u golu, pa je ovaj pogodak pripisan čuvaru mreže domaćeg tima.

Konačan rezultat postavio je Martin u 75. minuti.

Pobjeda Cityja nije donijela promjenu na čelu tabele, pošto je trijumf upisao i Manchester United koji je tako zadržao sedam bodova prednosti. United je slavio sa 2:0 protiv West Bromwicha, a golove su postigli McAuley (9.-autogol) i Van Persie (90.).