Dostupni linkovi

logo-print

Europska liga - Prošli Tottenham i Liverpool

U susretu posljednjeg kola J skupine Europske lige Lazio je na gostovanju deklasirao Maribor 4:1 osvojivši prvo mjesto u skupini. Iz ove skupine dalje je prošao i Tottenham koji je u izravnom okršaju za drugo mjesto na White Hart Laneu pobijedio Panathinaikos 3:1.

Inter je u dvoboju skupine H odigrao 2:2 protiv Nefčia, no i prije ovog kola osigurao je prolaz.Oba gola za talijanski sastav postigao je hrvatski nogometaš Marko Livaja.

Liverpool je na gostovanju u Udinama pobijedio Udinese 1:0 i izborili plasman u 16-inu finala kao pobjednik skupine. Pogodak odluke postigao je Henderson u 23. minuti.

Dalje ide i Anži usprkos porazu na gostovanju kod Young Boysa 1:3. Dramatično je bilo i u skupini E gdje su tri momčadi mogle dalje, Steaua, Stuttgart i Kopenhagen.

Viktoria Plzen je u dvoboju skupine B pobijedila Atletico Madrid 1:0 osvojivši prvo mjesto u skupini, dok Španjolci idu dalje kao drugoplasirani.

Dnjipro je potvrdio prvo mjesto u skupini F uvjerljivom pobjedom protiv AIK Stockhlma 4:0, a prvi gol na utakmici postigao je hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić iz jedanaesterca u 20. minuti.