Dostupni linkovi

OI: Hrvatske rukometašice izgubile od Španjolske u četvrtfinalu

U četvrtfinalu Olimpijskih igara u Londonu hrvatske rukometašice izgubile su od Španjolske 22:25. U nervoznoj utakmici Španjolke su bile sretnije i spretnije te su izborile polufinalni okršaj s boljim iz ogleda Crne Gore i Francuske.

Kola su krenula nizbrdo s ozljedom gležnja Andreje Penezić u 40. minuti. U trenutku Andrejine ozljede Hrvatska je imala vodstvo 16:15.

U idućih sedam minuta nisu izabranice Vladimira Canjuge zabile niti gola nižući u napadu pogrešku za pogreškom.

Osim nedostupne Penezić u tim su trenucima Španjolke izolirale drugu najbolju hrvatsku reprezentativku, Mirandu Tatari. Serijom 4:0 otišle su na 19:16 vodstvo i Hrvatska se više nije uspjela vratiti u egal.

Ljevokrilna napadačica Elisabeth Pinedo Saenz bila je najbolja u redovima brončanih s posljednjega Svjetskog prvenstva sa sedam pogodaka.

Hrvatsku je s pet pogodaka predvodila Miranda Tatari. Penezić i Maja Zebić skupile su po tri pogotka.