Dostupni linkovi

OI: Phelpsu zlato za 100 metara delfin, Čavić četvrti

Michael Phelps, najuspješniji plivač i olimpijac svih vremena, osvojio je 17. zlatnu i 21. medalju ukupno u posljednjoj individualnoj trci karijere u finalu na 100 metara delfin stilom.

Najboljem srpskom plivaču Miloradu Čaviću je za 37 stotinki sekundi izmakla bronzana medalja u također posljednjoj trci u karijeri.

Felps je do treće zlatne medalje u Londonu, pored dvije srebrne, došao rezultatom od 51 sekunde i 21 stotinke. On će u subotu plivati svoju posljednju trku sa američkom šatefetom 4x100 metara.

Srebrnu medalju podijeli su Južnoafrikanac Čad le Klos i Rus Evgenij Korotiškin, koji su trku završili za 51,44 sekunde a Čavić je trku završio sa vremenom 51,81 sekundu.

Isto vrijeme kao Čavić ostvario je i Nijemac Štefan Dajbler, tako da se njih dvojica dijele četvrto mjesto.