Dostupni linkovi

logo-print

Milan pobijedio Čelsi, Ibrahimović strijelac za Pari Sen Žermen

U sinoć igranim prijateljskim utakmicama fudbaleri Milana pobijedili su prošlosezonskog osvajača Lige šampiona, Čelsi, sa 1:0,

Barselona je sa ubjedljivih 8:0 savladala marokansku Radža Kazablanku, dok je Pari Sen Žermen igrao 1:1 protiv američkog Di-Si Junajteda.

Jedini gol za Parižane postigao je Zlatan Ibrahimović, koji je ovog ljeta došao iz Milana za oko 40 miliona evra. Bio je to njegov prvi nastup za francuski klub, a gol je postigao već u 3. minutu. Na 1:1 izjednačio je napadač kluba iz Vašingtona Dvejn De Rozario, u 33. minutu iz penala.

Pobjedu Milanu protiv londonskog Čelsija donio je Holanđanin Urbi Emanuelson, pogotkom u 69. minutu.

U trijumfu Barselone raspucan je bio Lionel Mesi, koji je postigao tri gola. Aleksis Sančez se dva puta upisao u strijelce, a Danijel Alveš, 20-godišnji Serhi Gomes i 18-godišnji Žerar Deulofeu po jednom.