Dostupni linkovi

logo-print

Evropsko prvenstvo: Španija - Irska 4:0

U utakmici drugoga kola grupe C na Evropskom prvenstvu u fudbalu, Španija je večeras savladala Irsku sa 4:0.

Španci su poveli već u 4. minuti, golom Toresa. Silva je zatresao mrežu Irske u 49.minuti, a Tores ponovo u 70. minuti susreta. Posljednji pogodak u utakmici postigao je Fabregas u 83. minuti.

Prethodno su u susretu drugog kola grupe C Hrvatska i Italija odigrale neriješeno 1:1.

Španci i Hrvati sada imaju jednak broj bodova u grupi, četiri, Italija je na dva a Irska, koja je bez bodova i sasstaje se sa Italijom u polsjednjem kolu, je izgubila sve šanše za prolaz u četvrtfinale.

U petak su na programu utakmice grupe D. U Kijevu se od 18 sati sastaju Švedska i Engleska, a u Donjecku u 20.45 sati Ukrajina i Francuska.